Komunikaty prasowe

15. marca 2023 r.

Informacja prasowa

Pronar – największy polski producent sprzętu dla rolnictwa podpisał umowę z Apollo Capital i rozpoczyna ekspansję w Stanach Zjednoczonych.

15. marca podpisano umowę o współpracy pomiędzy Pronar oraz Apollo Capital.
To rozpoczęcie współpracy w ramach której Apollo Capital zostaje przedstawicielem handlowym Pronar w USA.
Apollo Capital prowadzić będzie sprzedaż produktów Pronar na terenie Stanów Zjednoczonych.

15. marca 2023 r. doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Pronar Sp. z o.o. a Apollo Capital LLC. Celem współpracy jest ekspansja Pronar na terenie Stanów Zjednoczonych. Ekspansja realizowana będzie poprzez sprzedaż produktów Pronar amerykańskim nabywcom. Apollo Capital będzie budować sieć dystrybucji w ramach której produkty Pronar dostępne będą dla amerykańskich farmerów.

„Apollo Capital świadczy usługi wprowadzania polskich firm na rynek Stanów Zjednoczonych. Pronar to bardzo duża, doświadczona firma, zatrudniająca ponad trzy tysiące osób. Posiada doświadczenie zarówno w produkcji, jak i w eksporcie nowoczesnych maszyn rolniczych. Jest w pełni gotowa do ekspansji na amerykańskim rynku. Wprowadzimy produkty Pronar do oferty amerykańskich dealerów.” – stwierdził Dominik Dymecki, manager Apollo Capital.

Dzięki współpracy Pronar znacznie poszerzy rynek zbytu swoich produktów, które obecnie sprzedawane są do ponad 80 krajów. W wyniku zawarcia umowy, produkty Pronar staną się dostępne dla amerykańskich klientów – zarówno indywidualnych farmerów jak i konglomeratów produkujących żywność.
Pronar oraz Apollo Capital będą prezentować produkty na targach oraz imprezach handlowych w USA.

USA są największym na świecie producentem żywności, oraz krajem z największym obszarem pól uprawnych. Łączna powierzchnia amerykańskich farm wynosi ok. 362 mln ha. Dla porównania, powierzchnia całej Polski wynosi ok. 31 mln ha. Poza tym amerykańskie rolnictwo jest bardzo doinwestowane, opiera się na nowoczesnym sprzęcie. Chcemy, aby amerykańscy farmerzy kupowali nowe maszyny od Pronaru, gdyż mają najwyższą jakość przy zachowaniu bardzo konkurencyjnej ceny. Dlatego widzimy ogromny potencjał związany ze sprzedażą maszyn dla rolnictwa na terenie USA.” – dodaje Dominik Dymecki.

O Pronar

Pronar jest liderem w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej. Posiada 50-procentowy udział w polskim rynku oraz jest czołowym w świecie producentem kół do maszyn. Firma z polskim kapitałem, założona w 1988 roku, posiada obecnie 9 nowoczesnych fabryk (wszystkie w Polsce), w których zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników. Pronar osiąga ponad 1,4 mld zł przychodów, eksportując produkty do ponad 80 krajów. Miesięcznik Forbes sklasyfikował Pronar na 54. miejscu rankingu największych polskich prywatnych firm.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pronar.pl

O Apollo Capital

Apollo Capital wspiera polskie firmy w ekspansji do Stanów Zjednoczonych. Pomaga przedsiębiorstwom na wszystkich etapach procesu wejścia i rozwoju na rynku USA. Doradza firmom przy inicjowaniu działalności, eksporcie produktów, pozyskiwaniu klientów i partnerów biznesowych. Apollo Capital współpracuje z firmami, które zamierzają posiadać stałą obecność i budować silną długoterminową pozycję na rynku amerykańskim. Do kompetencji firmy należy m.in. otwieranie zakładów i przedstawicielstw, budowa sieć sprzedaży, reprezentowanie polskich firm w USA oraz pozyskiwanie amerykańskich kontrahentów.

APOLLO CAPITAL, LLC

4378 Park Blvd N
Pinellas Park, FL 33781
USA

KONTAKT W POLSCE

Dominik Dymecki
+48 796 471 547

biuro@apollocapital.pl

Zapytaj o ofertę!

COPYRIGHT © 2022 APOLLO CAPITAL LLC