Licencjonowanie produktów do USA

Licencjonowanie produktów na rynek USA

Polega na udzieleniu partnerowi amerykańskiemu licencji na sprzedaż wyrobu opartego o unikalny, opatentowany know-how. Wymaga posiadania unikalnego rozwiązania.

Polska firma, posiadająca unikalny produkt bądź technologie, może udzielić licencji na korzystanie z niej na terenie Stanów Zjednoczonych w zamian za opłatę licencyjną. Licencjobiorca bierze na siebie wszelkie dalsze czynności związane z produkcją i sprzedażą w USA.

Zaletą licencjonowania jest możliwość uzyskiwania stałego dochodu bez konieczności ponoszenia nakładów na rynku amerykańskim. W przypadku dużej skali sprzedaży, przychody licencjodawcy mogą być bardzo wysokie.

Wadą jest niski poziom kontroli nad działaniami licencjobiorcy, możliwość skopiowania produktu przez konkurencyjne firmy, oraz trudność pozyskania partnerów w USA.

Sukces procesu licencjonowania zależy przede wszystkim od jakości i popytu na dany produkt na rynku amerykańskim. Aby sprzedać licencje należy dysponować unikalnym i poszukiwanym przez rynek produktem, oraz posiadać odpowiednią ochronę patentową.

 

APOLLO CAPITAL, LLC

4378 Park Blvd N
Pinellas Park, FL 33781
USA

KONTAKT W POLSCE

Dominik Dymecki
+48 796 471 547

biuro@apollocapital.pl

Zapytaj o ofertę!

COPYRIGHT © 2022 APOLLO CAPITAL LLC