Przejęcie amerykańskiej firmy

Przejęcia amerykańskiej firmy

Polega na przejęciu (kupnie) amerykańskiej firmy z tej samej branży i prowadzenie działalności w USA pod jej szyldem. Pozwala na wykorzystanie istniejącej już na rynku marki, a także jej doświadczonych pracowników, posiadanych relacji biznesowych, kanałów dystrybucji. itp. Do zasobów firmy amerykańskiej dodaje się zalety polskiej firmy, np. poszerzając asortyment o produkty / usługi wytwarzane w Polsce lub przeniesienie produkcji lub zaplecza operacyjnego do Polski.

Zakup amerykańskiej firmy jest najbardziej zaawansowanym sposobem wejścia na rynek amerykański. Z tej opcji korzystają średnie i duże firmy, które jednym posunięciem uzyskują kilka korzyści. Zdobywają segment rynku na którym im zależy, a na którym obecnie działa amerykańskie przedsiębiorstwo. Ponadto zyskują grupę doświadczonych amerykańskich pracowników każdego szczebla oraz know-how dotyczący rynku USA.

Po przejęciu firmy następuje konsolidacja w ramach której obie firmy, polska i amerykańska, usprawniają wspólne działanie, wymieniają się kompetencjami oraz pracownikami (np. poprzez oddelegowanie managerów z Polski do USA).

Z uwagi na różnicę w skali firm pomiędzy Polską a USA, przejęcie amerykańskich firm (które są zazwyczaj większe i bogatsze) przez firmy polskie jest rzadkością. W przyszłości należy jednak spodziewać się takich transakcji coraz częściej.

APOLLO CAPITAL, LLC

4378 Park Blvd N
Pinellas Park, FL 33781
USA

KONTAKT W POLSCE

Dominik Dymecki
+48 796 471 547

biuro@apollocapital.pl

Zapytaj o ofertę!

COPYRIGHT © 2022 APOLLO CAPITAL LLC